Αρχική Σελίδα

ΕΝΩΣΗ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΣΥΛΛΟΓΩΝ Ν. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΕΚΛΟΓΙΚΟΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ

 

Α/Α

       ΣΥΛΛΟΓΟΣ

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ

ΥΠΟΓΡΑΦΕΣ

1.

Μορφωτικός Σύλλογος Αγίας Τριάδας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Δημήτρης Κασιδιάρης 2)Βασίλειος Τσιτσιπάς          ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Βασιλική Μυτελέτση 2)Μιλτιάδης Κυπρής 

2.

Μορφωτικός Σύλλογος Αγίου Θεοδώρου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1)  Κώστας Σκόνδρας                        2)Ηλιάννα Νταρακλίτσα ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:  1)Απόστολος Χαλανούλης 2)Σωτήριος Παπαγεωργίου

3.

Μορφωτικός, Πολιτιστικός Σύλλογος Αγίου Ακακίου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:              1)Μαρία Ζιάκα    2)Βασιλική Ραχωβίτσα           ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Βασιλική Αλεξίου 2)Μαρία Τιλιά  

4.

Εκπολιτιστικός Σύλλογος Αγίου Γεωργίου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Κων/να Τσιάνου   2)Σταυρούλα Χανή         ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Αθανασία Μπακαρού 2)Δήμητρα Μπακαρού  

5.

Μορφωτικός Σύλλογος Αγίας Παρασκευής Σοφάδων

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Χρυσούλα Καλύβα-Κλιάρη                                  2) Ιουλία Τσιάκου                   ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Εύη Ζουλούμη 2)Ευαγγελία Κουτρούλη                             

6.

Πολιτιστικός Σύλλογος Αμαράντου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:           1)Αντώνης Παπαδάκος 2)Βασίλης Καπνογιάννης  ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Φάνης Καφαντάρης 2)Μαρούλα Μίχου              

7.

Μορφωτικός, Εκπολιτιστικός Σύλλογος Αμπελικού

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                          1) Παναγιώτης Βασιλείου                                 2 )Ιωάννης Ζαγορίτης                                          ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:   1) Ευαγγελία Παναγιώτου  2)Χρήστος Αναγνώστου  

8.

Επιμορφωτικός, Εκπολιτιστικός Σύλλογος Αμυγδαλής  «Ο Άγιος Δημήτριος»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:     1)Αναστάσιος Μπαλατσός 2)Έλλη Τσιτσιπά         ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Στέφανος Γαλάνης 2)Χρυσούλα Θανοπούλου  

9.

Μορφωτικός, Εκπ. Σύλλογος Ανάβρας «Ο ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Ευάγγελος Σίμος                                  2)Αγγελική Κουμπούλη  ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Πασχάλης Γκαργκούδης 2)Χρήστος Λατίνης

10.

Μορφωτικός, Εκπολιτιστικός Σύλλογος των απανταχού Ανθοχωριτών «Οι Εννιά Βρύσες»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:               1)Ηλίας Πατσιούρας 2)Θανάσης Παπαδημητρίου ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:  1)Θεόφιλος Βαϊράμης 2)Ουρανία Καραϊσκου

11.

Πολιτιστικός Σύλλογος Απιδιάς

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Βασίλης Διαμάντης                                          2) Ιωάννης Οικονόμου ΙΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Παναγιώτης Δήμος 2)Βασιλική Διαμαντή                                                

12.

Πολιτιστικός, Μορφωτικός Σύλλογος Αρτεσιανού

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:       1)Μαγδαληνή Ρουβολή                    2)Στυλιανή Νομικού ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:  1)Μαριάννα Κοτσιώνη    2)Παναγιώτα Μπουντέκα

13.

Πολιτιστικός Σύλλογος Ασημοχωρίου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:             1)Κοσμάς Αργυρόπουλος 2)Απόστολος Μπέης ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ευάγγελος Ξηρακιάς 2)Ιωάννης Τζιώρας

14.

Εκπολιτιστικός Σύλλογος Αχλαδιάς

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Χαρούλα Σιμογιάννη-Κούτρα                          2)Κων/νος Τζιάστας ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ιωάννης Μπενίσης 2)Αθανάσιος Μπούρας

15.

Μορφωτικός Σύλλογος Βαθύλακκου «Η ΚΟΙΜΗΣΗ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Βασίλης Ρωμανάς   2)Γρηγορία Ρωμανά ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Αθηνά Ρωμανά                  2) Ευαγγελία Αλεξοπούλου                    

16.

Εκπολιτιστικός, Λαογραφικός, Χορευτικός Όμιλος Βατσουνιάς

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                      1) Θεόδωρος Παπαντώνης                 2)Μιλτιάδης Αλεξίου ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:     1)Αμαλία Γεροπάνου

17.

Εκπολιτιστικός, Επιμορφωτικός Σύλλογος των απανταχού Βλασιωτών «Η Καραβούλα»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:     1)Παναγιώτης Μπέης 2)Γεώργιος Μάμαλης  ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Γεώργιος Γιαννακάκης    2) Απόστολος Πούλιος        

18.

Χορευτικός Όμιλος Βλοχού «Η Αρχαία Πειρασία»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Μαρία Αρχοντή                         2)Αναστασία Κορομπίλια  ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Τριανταφυλλιά Κορομπίλια            2)Γεωργία Χύτα  

19.

Μορφωτικός Σύλλογος Γεωργικού

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:         1)Λαμπρινή Κρομμύδα                2) Γιώργος Μποσκλαβίτης                  ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:   1)Αικατερίνη Αναγνωστοπούλου 2)Θεοδώρα Σακκά

20.

Σύλλογος Γυναικών Γεφυρίων

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Ιουλία Κοντού        2)Ελένη Παπάρα ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ιφιγένεια Κοντού

21.

Πολιτιστικός, Μορφωτικός Σύλλογος Γοργοβιτών

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Αφροδίτη Μπαρούτα       2) Μαρίνα Σιδέρη   ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ματθαίος Μπαρούτας           2) Σπυριδούλα Πότσιου

22.

Μορφωτικός, Εκπολιτιστικός Σύλλογος Γραμματικού «Αχιλλέας Ιωαννίδης»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Ευάγγελος Παπαστεργίου                          2)Αθανάσιος Παπαγρηγορίου ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Κωνσταντία Καραμουλά 2)Χρύσα Πρασσά

23.

Μορφωτικός, Εκπολιτιστικός Σύλλογος Δασοχωρίου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Γεωργία Κουμαδίτη                                        2) Παρασκευή Κατσαβριά                               ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Γεωργία Χακτσή        2)Βάϊα Φλώρου    

24.

Μορφωτικός Σύλλογος Δαφνοσπηλιάς

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                1)Ηλίας Τσέτσας                              2)Παρασκευή Σούφλα-Βασιάκου                       ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Δημήτριος Μαργαρίτης 2)Χρήστος Κάραλης  

25.

Μορφωτικός, Εκπολιτιστικός Σύλλογος Δρακότρυπας «Η Ανάπλασις»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Γιάννης Γλυνός                                                2)Δημήτρης Ταμπάκος                                      ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ηλίας Καλόγηρος                           2)Θωμάς Κλέτσης   

26.

Πολιτιστικός Σύλλογος Ελληνόπυργου «Ο Άγιος Αθανάσιος»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:       1)Απόστολος Μπονώτης 2)Γεώργιος Γέρμανος ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Φυλάκτια Κοτρώτσιου-Καρατώλου         2)Χαρίκλεια Γκίκα

27.

Σύλλογος Γυναικών Ερμητσίου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Αθανασία Μηνίτσιου                   2)Σοφία Αλμανταριώτου ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:  1)Παρασκευή Τσιαδήμου 2)Αναστασία Δημουλά

28.

Εκπολιτιστικός, Μορφωτικός Σύλλογος Ιτέας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:          1)Αχιλλέας Μπαλαντίνας   2) Βασίλειος Γιαννάκος        ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Κων/νος Αγγέλου 2)Γεώργιος Λύτρας  

29.

Σύλλογος Γυναικών Ιτέας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Τζένη Μακρή                            2)Δήμητρα Μακρή ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ευαγγελία Ρίζου 2)Βασιλική Τζάρα

30.

Εκπολιτιστικός Σύλλογος Καλής Κώμης «Ο Άγιος Νικόλαος»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:               1)Νίκη Σχηζοδήμου           2) Νίκος Παράσχης            ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1) Κώστας Παράσχης του Άγγελου                 2)Κώστας Παράσχης του Σπύρου  

31.

Μορφωτικός Σύλλογος Καλλιθήρου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                1)Θωμάς Ντάης                    2)Ευάγγελος Παπαλέξης ΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Κων/νος Βαγγελάκος 2)Γιώργος Καρανάσιος

32.

Σύλλογος Γυναικών Ν. Καρδίτσας – Παράρτημα Καλλιθήρου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Σοφία Κουλούρη                                2)Θεοδώρα Μανοπούλου  ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Έλλη Γκαζούνη         2)Βιβή Βαγγελάκου

33.

Μορφωτικός Σύλλογος Καλλιφωνίου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:           1)Βασιλική Γιαννακοπούλου                                              2) Χρυσούλα Στάϊκου                                              ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:                                                          1) Αυγή Γουλοπούλου                                         2) Ευαγγελία Κοσκινιώτου

34.

Μορφωτικός Σύλλογος Καλογριανών

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                          1) Θωμάς Κυρίτσης 2)Αγορή Τσικρίκα ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ευαγγελία Δημάκη 2)Κατερίνα Μπέτσιου

35.

Πολιτιστικός Σύλλογος των Απανταχού Καλυβακιωτών Καρδίτσας «Ο ΝΟΣΤΟΣ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:       1)Απόστολος Μπακαλάκος                    2)Άννα Κουσιάντζα             ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:   1) Περικλής Μιχόπουλος 2)Γιάννης Ακρίβος

36.

Αδελφότητα Καλυβίων Πεζούλας «Η ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:             1)Χρύσα Μαμούρη  2)Αγλαϊα Σακελλαρίου-Ευθυμιοπούλου       ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ιουλία Αντωνίου-Ζαρνάβαλου

37.

Μορφωτικός, Εξωραϊστικός Σύλλογος Καναλίων       

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:     1)Αλέξανδρος Χριστοδούλου                              2)Βασίλειος Πάσχος   ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Θεμιστοκλής Βάλλας      2) Κων/νος Μπαλταδώρος  

38.

Μορφωτικός, Πολιτιστικός Σύλλογος Γυναικών Καππαδοκικού

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Ασημίνα Πασχαλίδου                                  2)  Ευδοκία Πασχαλίδου ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Γιαννούλα Σουτόγλου 2)Καλλιόπη Αλιβάνογλου-Παπαγγέλου

39.

Μορφωτικός Σύλλογος Καππαδοκικού «Η ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:             1)Παύλος Σουτόγλου 2)Ιωάννης Παναγιωτίδης ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ειρήνη Σχοινιάδη       2)Ηρακλής Καρατζόγλου                                 

40.

Ένωση Μικρασιατών και Ανατολικο-θρακιωτών Ν. Καρδίτσας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Σύλβια Σινάνη       2)Νίκος Καρατάσος ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Καλλιόπη Αλιβάνογλου

41.

Πολιτιστική, Περιβαλλοντική Παρέμβαση Κατοίκων Συνοικίας Αγίου Παντελεήμονα Καρδίτσας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:          1)Βασίλειος Θωμόπουλος 2)Χρυσάνθη Καλαμίδα ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ζωή Μπάρκα   2)Ευαγγελία Ρουσοπούλου

42.

Φίλοι Ιστορίας Νομού Καρδίτσας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:         1)Δομήνικος Βερίλλης                                   2)Λαμπρινή Μπολορίζου                                   ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Νικόλαος Βλάχος 2)Λάμπρος Αναγνωστόπουλος     

43.

Εικαστικός Όμιλος Ν. Καρδίτσας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:           1)Χρήστος Γκάλιος                                              2) Μαρία Οικονομίδου ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:  1)Σοφία Κώτσιαλη         2)Άρης Γκάτσης

44.

Σύλλογος Αργιθεατών Καρδίτσας «Η Μέριμνα»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Βασίλης Θεοδωράκης               2)Γεώργιος Ζαρούλας ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Σωτήριος Νάκος 2)Γεώργιος Πατσιαούρας

45.

Σύλλογος Λαϊκής Βιβλιοθήκης «Η ΑΘΗΝΑ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Κων/νος Παπαλέξης 2)Ζωή Χαλάτση    ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:

46.

Εκπολιτιστικός, Μορφωτικός Σύλλογος Κερασιωτών Καρδίτσας «Η ΚΕΡΑΣΕΑ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Βάϊος Στεργιόπουλος                                 2) Μανώλης Στεργιόπουλος                       ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:   1) Θωμάς Στεργιόπουλος               2)Νέστωρας Κοντοχρήστος                       

47.

Εταιρεία Καρδιτσιώτικων Μελετών

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:            1)Ιωάννης Κατσικοβόρδος         2)Μαρία Κατσικοβόρδου  ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:  1)Μάρκος Παππάς 2)Γεώργιος Ανυφαντής

48.

Κινηματογραφική Λέσχη Καρδίτσας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Θάνος Καραθάνος                                    2) Παύλος Μπεμπές                               ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Αριστοτέλης Τσόγκας 2)Σοφία Τάντου

49.

Σύλλογος Σαρακατσαναίων Ν. Καρδίτσας «Τα Άγραφα»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:           1)Κων/νος Ζυγογιάννης του Νικολάου               2)Κων/νος Ζυγογιάννης του Γεωργίου ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:

50.

Σύλλογος Βορειοηπειρωτών «Ο Άγιος Νικόλαος»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Γιάννης Πέτρου  2)Ηρακλής Θεοδωρής       ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:    1) Διονύσης Ζιούλης            2) Χρήστος Πέτρου

51.

Λαογραφική Εταιρεία Μουσικών και Χορευτικών Μελετών «Ν. Πλαστήρας»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                           1) Γιάννης Καρβούνης                                    2) Γιώργος Σιατήρας ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Κων/νος Καρβούνης  2)Ευάγγελος Τζέλλας

52.

Σύλλογος Μορφοβουνιωτών Ν. Καρδίτσας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Τάσος Τσάβαλος                                         2) Σεραφείμ Νάνος ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:

53.

Σύλλογος Μαυραχαδιωτών «Ο ΔΕΥΚΑΛΙΩΝ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Παναγιώτης Τσιαλκούτης              2)Μαρία Τσιαλκούτη                       ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:   1)Σπύρος Ρουσόπουλος 2)Χρήστος Λούτσος

54.

Σύνδεσμος Φυλακτιωτών Καρδίτσας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:       1)Παναγιώτα Μαγαλιού                                    2)Βασίλης Ελευθερίου                                           ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:  1)Βασίλης Μαγαλιός                               2)Κων/νος Διαμαντής 

55.

Λαογραφικός, Χορευτικός Όμιλος «ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΑ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:              1)Χρήστος Τσιαλούκης 2)Χρυσηϊς-Παναγιώτα Θεολόγη                                ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:: 1)Ανδρομάχη Χάκκα 2)Ελένη Αντωνίου  

56.

Αερολέσχη Καρδίτσας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Παναγιώτης Μιχόπουλος                          2) Ευάγγελος Ντανοβασίλης                                        ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:   1) Βασίλειος Σεκλειζιώτης 2) Θωμάς Φειδογιάννης

57.

Ένωση Επιστημόνων Ν. Καρδίτσας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:           1)Κων/νος Κυρίτσης    2)Γεωργία Γκαραγκούνη  ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Γεωργία Κυρίτση 2)Ευάγγελος Πλατώνης

58.

Πολιτιστικός Σύλλογος Πελοποννησίων «Ο ΜΩΡΙΑΣ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Αγγελική Κασιούρα                                   2) Ιωάννα Σιδέρη ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:  1)Βασίλειος Ηλιόπουλος 2)Νικόλαος Κατσιώνης

59.

Σύλλογος Κρητών Ν. Καρδίτσας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:          1)Μανώλης Πουλορινάκης 2)Μιχάλης Χριστοφοράκης ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Έλλη Μαργαρίτη   2)Χρύσα Κελαϊδάκη

60.

Φυσιολατρικός Όμιλος Καρδίτσας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Ρούλα Νιάκα                                                2) Κατερίνα Τρουβά ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Θωμάς Κουμαδίτης 2)Κώστας Γκαβογιάννης

61.

Περιφερειακό Θέατρο Καρδίτσας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:           1)Σωτήριος Μπακαρός          2)Απόστολος Ρήτας ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:   1)Βάϊος Ρήτας

62.

Λαογραφικός, Χορευτικός Όμιλος «ΜΕΝΕΛΑΙΣ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:       1)Απόστολος Ξυδιάς                       2)Μαρία Ρηγαδοπούλου ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ευαγγελία Κουκουμτζή 2)Φιλίππα Παπαϊωάννου

63.

Καλλιτεχνικός Σύλλογος Καρδίτσας «ΑΡΙΩΝ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:           1)Γεώργιος Καραγκούνης 2)Μαριάνθη Αγραφιώτη ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Δημήτριος Τσιούμας 2)Αντώνης Αντωνίου

64.

Κέντρο Ιστορικής και Λαογραφικής Έρευνας «Ο ΑΠΟΛΛΩΝ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:           1)Βασιλική Κοζιού                                              2) Σόνια Κοζιού    ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ευθυμία Γιώτη 2)Ευαγγελία Μπάρκα                     

65.

Λέσχη Ερασιτεχνών Φωτογραφίας και Κινηματογράφου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Θωμάς Κωστάμης                                      2) Βασίλης Αγραφιώτης                                     ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ηλίας Παγανός 2)Περικλής Χρηστάκος    

66.

Σύλλογος Ποντίων Καρδίτσας «Εύξεινος Λέσχη»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:              1)Γιώργος Τσιγγόπουλος 2)Μαργαρίτα Καρυπίδου  ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Άνθιμος Ορφανίδης  

67.

Λέσχη Προσωπικού ΟΤΕ

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                          1) Κώστας Γρηγορίου 2)Δημήτρης Παπανικολάου  ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Παρθενία Μαλαμή 2)Χρυσάνθη Πανταζοπούλου

68.

Γυναικείος Σύλλογος «Γυναικεία Πρωτοβουλία»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Μαρία Κωστάμη                                             2)Βιργινία Ελευθερίου                                      ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ρούλα Μπάκαβου                    2) Ντίνα Νούσιου

69.

Μορφωτικός Σύλλογος Καμινάδων

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                 1)Νίκος Λάμπρου                                                  2)Ανδρονίκη Λάμπρου  ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ιωάννα Μανίκα   2)Κων/νος Μιχαήλ

70.

Σύλλογος Γυναικών Ν. Καρδίτσας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:         1)Κλεοπάτρα Ζούκα                                        2) Ελένη Καρυά ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:

71.

Αθλητικός, Σκοπευτικός Όμιλος «ΑΡΤΕΜΙΣ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Γιώργος Γεωργίου                                           2) Σωκράτης Παππάς  ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Χρήστος Βυθόπουλος 2)Απόστολος Αποστολόπουλος

72.

ΕΓΕ – Παράρτημα Καρδίτσας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                          1) Δώρα Μέλλου          2)Μένη Παπανικολάου        ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Έλενα Γρίβα             2)Σούλα Μπέρου

73.

Σύλλογος Φίλων Σιδηροδρόμου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Κώστας Αντωνίου 2)Θοδωρής Μυλωνάς ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:    1) Χρήστος Σωτηρλής      

74.

Θεατρικό Εργαστήρι Εκπαιδευτικών Καρδίτσας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                          1) Σπύρος Μπουντούρης                                  2) Σωτήριος Ριζάς  ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Γεωργία–Κωνσταντία Καραγιάννη              2)Στέλλα Παπαδήμα

75.

Κυνηγετικός Σύλλογος Καρδίτσας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:           1)Ιωάννης  Παπαλίτσας 2)Δημήτρης Παπούλιας   ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:

76.

Χορευτικός, Λαογραφικός Όμιλος «ΚΑΛΛΙΧΟΡΟΣ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Βασιλική Καραπάνου                                    2) Χαρίλαος Παπαδημητρίου ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:  1)Στυλιανή Παπακώστα 2)Χρυσοβαλάντης Παλάντζας

77.

Λαογραφικός, Χορευτικός Όμιλος «Ο ΘΕΣΣΑΛΙΚΟΣ ΚΑΜΠΟΣ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Γιώργος Παπασακελλαρίου   2)Δημήτρης Γαρίτος ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:

78.

Κέντρο Σπουδών και Ανάδειξης Ελληνικού Πολιτισμού «ΧΟΡΙΑΜΒΟΣ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                           1) Μαριάννα Παναγιώτου                              2) Γιώργος Παναγιώτου                    ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:   1) Ηλίας Τσέτσας                        2) Σεραφείμ Κονταξής     

79.

Πολιτιστικός Σύλλογος των Σμοκοβιτών Καρδίτσας «Το Σμόκοβο»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Θωμάς Βαλομάνδρας                                 2)Βασίλειος Τεφτίκης ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:  1)Αθανάσιος Λέρας 2)Θεόδωρος Λέρτας

80.

Ο.Α.Σ.Κ. Καρδίτσας «ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1)Παρασκευή Τσιουμάνη                                  2) Βάϊος Κουτής ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:

81.

Σωματείο «Φίλοι Μουσείου Πόλης Καρδίτσας»

ΤΑΤΙΚΟΙ:              1)Βασιλική Τσουλά 2)Αλεξάνδρα Γακιοπούλου ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:    1) Ξένια Παπαθανασίου 2)Γιώργος Μπαρμπούτης

82.

Κέντρο Χορού και Λαογραφίας «ΕΝ ΧΟΡΩ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:          1)Λάμπρος Σιατήρας        2)Κων/νος Καρατζόγλου ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Σεραφείμ Τσιρογιάννης 2)Αναστασία Παπαβασιλείου

83.

Λαογραφικός, Χορευτικός Όμιλος ΄΄Θεσσαλική Εστία΄΄

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Γιώργος Μουστάκας                                     2) Γιώργος Ιατρούδης                          ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:   1) Ευαγγελία Μαντή                        2) Σταθούλα Χύτα

84.

Εκπολιτιστικό, Μορφωτικό Σωματείο Καρδιτσομάγουλας «Πνευματική Εστία»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Ζωή Χουλιάρα                                       2)Νίκη Μπουραζάνη                     ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Μαριάννα Βλάχου

85.

Σύλλογος Γυναικών Καρδιτσομάγουλας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:             1)Κυριακή Πανάγου-Γιαννή                            2)Ιωάννα Τατατζικίδου                                    ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Μαρία Ζευγαρά                           2)Λουκία Λύτρα  

86.

Πολιτιστικός Σύλλογος Καροπλεσίου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                          1) Βάσω Κουμπαρέλου                      2)Μαίρη Κουτσομπάνη                                                    ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Αθανασία Γιαννουσά                  2)Βάσω Χαραλάμπου  

87.

Σύλλογος Απανταχού Καρποχωριτών

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                      1)Θωμάς Φιλίππου 2)Γεώργιος Μπετχαβάς ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Αθανάσιος Μίσσας 2)Γεώργιος Ζαρχανής

88.

Χορευτικός, Λαογραφικός Όμιλος Κέδρου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                 1)Γεώργιος Μανούκας                                              2)Ελένη Κομπογιάννη ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Άννα Καμπούρη 2)Σωτηρία Μπούκη

89.

Επιμορφωτικός, Πολιτιστικός Σύλλογος απανταχού Κουμπουριανιτών «Ξακουστά Μοναστήρια – Σπηλιώτισσα»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Δημήτρης Κίσσας                             2)Γιώργος Γραββάνης ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:

90.

Μορφωτικός, Πολιτιστικός Σύλλογος Κρανιάς

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:              1)Ουρανία Κατσίκα                                           2)Χάϊδω Πατσιούρα                                           ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:   1) Σπυριδούλα Κατσίκα                      2)Δημήτριος Τάτσιος

91.

Εκπολιτιστικός, Μορφωτικός Σύλλογος Κρύας Βρύσης

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Μαγδαληνή Κρανή 2)Σωτηρία Βύρα                            ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Κατερίνα Γουλοπούλου 2)Ιωάννα Αγιοσοφίτη  

92.

Μορφωτικός, Λαογραφικός Σύλλογος Κρυονερίου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Αντώνιος Γούσιος                           2)Γεώργιος Παπαδόπουλος     ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:         1)Σοφία Χρηστάκη                     2)Φωτεινή Γούσιου

93.

Εκπολιτιστικός Σύλλογος Κρυοπηγής «Οι Άγιοι Ανάργυροι»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:          1)Χρήστος Σοφογιάννης                                      2) Κώστας Σοφογιάννης                                      ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Ηλίας Τσίγκας                           

94.

Μορφωτικός, Πολιτιστικός Σύλλογος Κυψέλης

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Κατερίνα Νταή                               2)Καίτη Σακελλαρίου                                 ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ελένη Τσούπου        2)Σοφία Καλαμάρα    

95.

Εκπολιτιστικός Σύλλογος Λαγκαδίου «Οι Άγιοι Ανάργυροι»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:             1)Νικόλαος Σέμπρος                                         2)Κων/νος Γραμμένος ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:                                     1) Ηλίας Αζακάς                 2) Στυλιανός Γραμμένος

96.

Εκπολιτιστικός, Μορφωτικός Σύλλογος Λαζαρίνας Ή ΛΑΖΑΡΙΝΑ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:      1)Αναστάσιος Βασιλείου 2)Δημήτρης Σκρέτας  ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ηλίας Σκρέτας         2)Ζέττα Ντούρβα

97.

Μορφωτικός, Εκπολιτιστικός Σύλλογος Λαμπεριωτών «ΤΟ ΛΑΜΠΕΡΟ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                          1) Γιάννης Κουτής                                         2) Ηλίας Λυρίτσης ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Γεώργιος Πρέπας 2)Κων/νος Στάθης

98.

Σύλλογος Λαϊκής Βιβλιοθήκης Λεονταρίου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                          1) Νικόλαος Παρθένης 2)Χριστίνα Τασιοπούλου ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Κων/νος Τασιόπουλος του Παναγιώτη               2)Κων/νος Τασιόπουλος του Βασιλείου

99.

Επιμορφωτικός, Πολιτιστικός Σύλλογος Λεοντίτου             «Ο ΠΛΑΤΑΝΟΣ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:        1)Παναγιώτης Μακρυγιάννης                           2)Βασίλειος Αποστόλου                                      ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:   1) Ευθύμιος Τρυφέρης                     2)Λάμπρος Βούβουτας

100.

Λαογραφικός Σύλλογος Λουτρού

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:           1)Βασιλική Κολοβού                   2)Φώτιος Τσέλιος ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Χρήστος Κουκόσιας 2)Αθανάσιος Καφαντάρης

101.

Χορευτικός, Μορφωτικός Όμιλος Σμοκόβου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Γιάννης Καραντάνας 2)Αθανάσιος Καραντάνας ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ιωάννης  Κατσαρός 2)Ελένη Τρίχα

102.

Σύλλογος Γυναικών Μαγούλας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Μερσίνα Ζαρζάνη                                      2) Εβέτια Πολύζου ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ελευθερία Πολύζου  2)Ζωή Σουρλή

103.

Μορφωτικός, Λαογραφικός Σύλλογος Μαγουλίτσας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:       1)Αθανάσιος Μπαλατσός 2)Χαράλαμπος Ποπώλης ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Νικόλαος Μπουγάς

104.

Λαογραφικός Σύλλογος Μακρυχωρίου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                          1) Αριστείδης Μπιμπίκος                             2) Απόστολος Γαλούσης                                         ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:    1) Χρήστος Σιώκος 2)Γεώργιος Αραμπατζής

105.

Πολιτιστικός και Λαογραφικός Σύλλογος Μάρκου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                          1) Ηλίας Καλογερόπουλος  2)Βασίλης Μπολορίζος                          ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:   1) Άγγελος Νταβατζίκος 2)Παρασκευή Κατσάρα

106.

Μορφωτικός, Εκπολιτιστικός Σύλλογος Μασχολουριωτών «Η ΑΡΝΗ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                          1) Σωτήρης Σταμούλης                                   2) Θεόδωρος Κουτσώνας                                        ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:                                                           1) Ευθύμιος Γρίβας                                             2) Κων/νος Παπαγιάννης  

107.

Εκπολιτιστικός Σύλλογος Ματαράγκας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                          1) Θανάσης Γιαννακός   2)Παναγιώτης Χαντζιάρας                                  ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Χριστίνα Αθηναηλίδη 2)Δήμητρα Ζαρκινού

108.

Μορφωτικός, Πολιτιστικός Σύλλογος Μαυραχάδων

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Βαλεντίνα Διαμαντή                                    2)Γεωργία Ρεντζέλια ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Χριστίνα Καρανάσιου 2)Γεώργιος Τσουκνίδας

109.

Εκπολιτιστικός Σύλλογος Μαυρομματίου «Ο ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                          1) Δημήτρης Γιώτης                                     2) Έφη Γιώτη                                                       ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Θωμάς Παλάντζας 2)Δημήτριος Βαϊράμης

110.

Μορφωτικός Σύλλογος Μελισσοχωρίου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1)Ελένη Παπαδημητρίου                                           2) Ζωή Βαϊοπούλου ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Δήμητρα Παπαδημητρίου 2)Αρετή Ζιάκα

111.

Εκπολιτιστικός, Μορφωτικός Σύλλογος Μεσενικόλα

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:            1)Γιάννης Γιαννακόπουλος 2)Χρήστος Γιαννακόπουλος ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Τάσος Καλλιάς        2)Βάσω Ψημμένου 

112.

Πολιτιστικός, Μορφωτικός Σύλλογος Μεταμόρφωσης

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:        1)Παναγιώτα Βαλογιάννη  2)Γεωργία Πανάγου   ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Κων/νος Τσιούκας 2)Αθανάσιος Κωστής

113.

Μορφωτικός Σύλλογος Μητρόπολης

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                           1) Ελευθερία Καρκαλέτσου                             2) Μετάξω Καρκαλέτση ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:

114.

Μορφωτικός Σύλλογος Μοσχάτου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                           1) Σεραφείμ Τσιώνος                                    2) Χρήστος Σκόνδρας ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:

115.

ΟικόΣφαιρα Καρδίτσας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:         1)Βαγγέλης Κατσαρός       2)Χρυσάνθη Πετεινάρα ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Πολυξένη Βούλγαρη 2)Σωκράτης Βασιλάκος

116.

Σύλλογος Αργιθεατών Μουζακίου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                    1)Ηλίας Κλάρας      2)Ιωάννης Κωνσταντέλλος ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Αικατερίνη Κωφού 2)Λάζαρος Μιαρίτης

117.

Αρχαιολογικός, Λαογραφικός, Πολιτιστικός Σύλλογος Μουζακίου «ΟΙ ΓΟΜΦΟΙ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:          1)Δημήτρης Γκαραβέλας                           2)Βασιλική Φίλου ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:   1) Ειρήνη Παπαδημητρίου            2)Θωμάς Ευθυμίου

118.

Πολιτιστικός Σύλλογος Γυναικών Δ. Μουζακίου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Φανή Δασκάλου                                       2) Στυλιανή Σπανού-Παπαναστασίου                ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Μαρία Γκινή-Τρίχα         2) Βάϊα Κρύου  

119.

Μορφωτικός, Λαογραφικός, Εκπολιτιστικός Σύλλογος Μυρίνης

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                          1) Αθανάσιος Λιάκος                                      2) Βσσιλική Κωστοπούλου                           ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Αρχοντής Τσαγγάρης 2)Κων/νος Πυργόπουλος

120.

Μορφωτικός, Εκπολιτιστικός Σύλλογος Νέου Ικονίου «Γυναικείος Σύλλογος»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Βασιλική Φώτη 2)Παναγιώτα Ιωακείμ ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Χριστίνα Μόλτσα 2)Ιωάννα Θεοχάρη

121.

Σύλλογος Φίλων Περιβάλλοντος Νεοχωρίου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:               1)Γιώργος Καραντώνης του Ηλία                      2)Φλωρεντία Βύρλιου  ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Αχιλλέας Κρομμύδας 2)Βασούλα Βακουφτσή

122.

Πολιτιστικός Σύλλογος Νέων Νεοχωρίου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Γεώργιος Καραντώνης                                   2) Ξένια Κουτρουμάνου                                        ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:    1) Χρήστος Γώγουλος                     2)Θωμάς Αντωνίου

123.

Εξωραϊστικός, Μορφωτικός Σύλλογος Νεράϊδας Δολόπων

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                1)Μάρθα Μακρή        2)Λύδια Καραμέτου  ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:   

124.

Εκπολιτιστικός, Μορφωτικός Σύλλογος Ξυνονερίου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                          1) Γιάννα Βασιλάκου 2)Κων/νος Βασιλάκος ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Δημήτριος Τσιοβάκης 20Σοφία Παπαχρίστου

125.

Λαογραφικός, Αρχαιολογικός Πολιτιστικός Σύλλογος Οξυάς «Το μοναστήρι της Αγίας Τριάδας»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Γεώργιος Καραβίδας                                   2) Ηλίας Πάτας                                   ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:    1) Ευδοξία Τρίμμη-Πάτα         2) Κων/νος Γκέκας 

126.

Μορφωτικός, Χορευτικός, Λαογραφικός Όμιλος Παλαμά «Οι Καραγκούνηδες»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Σάκης Παπαθανασίου                             2) Χρυσάνθη Αρχοντούλη ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:

127.

Κέντρο Πολιτιστικών Ερευνών και Ανάπτυξης Πεδινής Θεσσαλίας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                1)Σοφία Τζέλλα              2)Αγγελική Μαντοπούλου ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ευάγγελος Λιάμπος 2)Νικόλαος Τζέλλας                                 

128.

Σύλλογος Γυναικών Παλαμά

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                   1)Ζωή Καστόρη                                                  2)Πηνελόπη Μαντοπούλου                                ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:    1) Παρασκευή Καπνιά               2) Παρασκευή Ξύστρα

129.

Μορφωτικός, Εκπολιτιστικός Σύλλογος Πασχαλίτσας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Γεώργιος Φαλούτσος                                2) Βάσω Γακοπούλου – Δίκαρου  ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Παρασκευή Τσίπρα 2)Καλλιόπη Βοβουσίρα

130.

Εξωραϊστικός και Πολιτιστικός Σύλλογος Γυναικών Πέτρινου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Αικατερίνη Πανταζώνα                               2) Σοφία Τασιούλη – Πετράκη ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Καλλιόπη Κούλιου 2)Θεοδώρα Κωνσταντούλα

131.

Προοδευτικός Σύλλογος Πευκόφυτου «Η Ανάπλασις»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:              1)Σπύρος Τσιτσώνης 2)Χαράλαμπος Κούρτης ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Φίλιππας Χαλίλης

132.

Σύλλογος Πορτίτσης «ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                        1) Γεώργιος Αναστασίου 2)Απόστολος Τσικρίκης  ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ευάγγελος Καραγιώργος

133.

Φυσιολατρικός Λαογραφικός, Εκπολιτιστικός, Σύλλογος Προαστίου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                           1) Μανώλης Ασημιανάκης                              2) Θωμάς Μπεκιάρης   ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Βάϊος Παππάς  2)Στέφανος Κωστόπουλος      

134.

Πολιτιστικός Σύλλογος Γυναικών Δήμου Σελλάνων

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                1)Μαλάμω Μπουραζάνη  2)Αγάπη Κλέτσιου    ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ευαγγελία Παπαευαγγέλου               2)Βάϊα Ντέμου             

135.

Πολιτιστικό Σωματείο «Θεσσαλικό Θέατρο Σκιών»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:              1)Θωμάς Χάρμπας 2)Απόστολος Καρατσιώρης ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ευαγγελία Χάρμπα 2)Βασίλειος Αραμπατζής

136.

Μορφωτικός Σύλλογος Ραχούλας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                          1) Γεώργιος Κατσιούλας                               2) Ευαγγελία Κωνσταντίνου   ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Αναστάσιος Κατσαρός 2)Κων/νος Σιώκος   

137.

Σύλλογος Προστασίας Μουσείου Βυζαντινής και Μεταβυζαντινής Τέχνης Ρεντίνας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:      1)Παρασκευή Φλώρου 2)Σταύρος Κουτής ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ηλίας Σταύρου

138.

Σύλλογος Λαογραφικού και Ιστορικού Μουσείου Ρεντίνας

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:          1)Γεώργιος Σουλτανιάς 2)Παύλος Σταύρου ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Παναγιώτης Φλώρος

139.

Εκπολιτιστικός, Μορφωτικός Σύλλογος Ρούσσου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                         1) Λάμπρος Αραμπατζής 2)Κώστας Κουβαράς                                    ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Παναγιώτης Μπαρκαλής 2)Χρήστος Μελισσάς

140.

Σύλλογος Σαραντάπορου Δολόπων «Η Συναδέλφωσις»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:               1)Ηλίας Γ. Βούλγαρης     2)Σπυριδούλα Γ. Βούλγαρη ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:

141.

Σύλλογος Γυναικών Σοφάδων

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                    1)Μαίρη Τσιτόγλου-Βαϊοπούλου                                           2)Καίτη Πάτρα ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ελένη Κατσή            2)Ντίνα Κόγια

142.

Μορφωτικός Σύλλογος Σοφάδων

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                            1) Αικατερίνη Σταθοπούλου                           2) Αθανάσιος Τουλάκης ΑΝΠΑΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Ελένη Δάλλα    2)Ευαγγελία Παραβαϊτση

143.

Πολιτιστικός Σύλλογος  Σοφάδων «ΤΟ ΧΟΡΟΠΑΤΗΜΑ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                           1) Βασιλική Ταγκούλη                                        2)Βασίλειος Ταγκούλης                                      ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ:   1) Αγγελική Θωμοπούλου             2)Μαρία Ζάχου                                           

144.

Μορφωτικός Σύλλογος Σταυρού

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:                          1) Στέφανος Καραγιάννης 2)Γιώργος Κυργιάκης ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Μελίνα Μπαζή 2)Αναστάσης Ζαβρής

145.

Πολιτιστικός Σύλλογος Φαναρίου «ΤΟ ΚΑΣΤΡΟ»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:           1)Ευάγγελος Σανίδας                                         2)Γιώργος Κωτίνας  ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Μαίρη Κωτίνα  2)Σεραφείμ Μπακατσιάς

146.

Πολιτιστικός Σύλλογος Φύλλου

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:     1)Κωνσταντία Πυκνή 2)Νίκη Μπακράτση ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Παρασκευή Παράσχου 2)Αικατερίνη Θεοχάρη

147.

Λαογραφικός –Μουσικοχο-ρευτικός Σύλλογος «Θεσσαλικό Χοροστάσι»

ΤΑΚΤΙΚΟΙ:            1)Βασιλική Γούσια                                         2)Αθηνά Σιδέρη                                        ΑΝΑΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: 1)Γιάννα Σαμιώτη 2)Βασιλική Γούσιου